Kubki reklamowe zdobione techniką tampodruku

Posted on

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe od wielu lat są jednymi z najpopularniejszych gadżetów reklamowych. Na ich zakup decydują się zarówno niewielkie przedsiębiorstwa potrzebujące zaledwie kilkunastu sztuk gadżetów reklamowych, jak i międzynarodowe korporacje zamawiające kilkaset, a niekiedy nawet kilka tysięcy upominków. Produkty tego typu dostępne są w wielu rozmaitych wersjach różniących się od siebie między innymi pojemnością czy materiałem wykonania. Jedną z technik wykorzystywanych do umieszczania nadruku na ich powierzchni jest tampodruk. Na czym dokładnie polega ta metoda? Garść cennych informacji związanych z tym zagadnieniem – poniżej. Serdecznie zapraszamy do lektury!Jak tworzy się kubki reklamowe z zastosowaniem techniki, jaką jest tampodruk? Mianem tym określa się technikę druku pośredniego, która zaliczana jest do pochodnych druku wklęsłego. Polega ona na aplikacji farby drukarskiej przy pomocy miękkiego, gładkiego stempla określanego mianem tamponu, który pozwala na umieszczenie nadruku również na nierównych oraz nieregularnych powierzchniach. Dzięki dobraniu stosownej farby, możliwe staje się drukowanie na podłożach takich, jak metal, guma, szkło czy różnego rodzaju tworzywa sztuczne.

Kubki reklamowe to nie jedyne przedmioty, które mogą zostać udekorowane z pomocą tej metody. Równie często wykorzystuje się ją w przypadku długopisów, a nawet sprzętów RTV oraz AGD czy części samochodowych. Do wykonania nadruku tą techniką potrzebne są: tamponiarka, tampon, farba oraz matryca w postaci metalowej i szlifowanej lub polimerowej płytki z wyrytym czy wytrawionym wzorem.

Jak krok po kroku tworzy się takie kubki reklamowe? Pierwszy etap to pokrycie matrycy farbą. Następnie, jej nadmiar jest usuwany przy pomocy rakli w taki sposób, by pozostała ona wyłącznie w szczelinach wzorca. Na kolejnym etapie tampon jest dociskany do płytki wzorcowej, w efekcie czego farba zostaje przeniesiona na tampon. Na koniec tampon jest dociskany do zadrukowywanego przedmiotu, w efekcie czego farba zostaje ostatecznie osadzona.

Tags: , ,