Upominki reklamowe w marketingu fundacji

Posted on

Upominki reklamowe

Upominki reklamowe

W dzisiejszych czasach reklamowanie się jest jednym z najważniejszych elementów funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Jest to aspekt, bez którego firmy nie są w stanie pozyskiwać nowych klientów, a co za tym idzie, rozwijać się i prawidłowo funkcjonować. Ale dotyczy to nie tylko prywatnych firm. W bardzo podobnej sytuacji są np. fundacje. One także są zmuszone do promowania swoich działań w celu powiększania liczby darczyńców czy sponsorów. Jakie działania mogą fundacje w tym celu prowadzić? Możliwości jest bardzo wiele, ale coraz popularniejsze staje się wręczanie ludziom podarunków różnego rodzaju. Podarunki te mogą być nawet bardzo drobne, chodzi o sam fakt otrzymania upominku.

Co ważne, jest to działanie na masową skalę, stosunkowo tanie w porównaniu np. z reklamą w środkach masowego przekazu – na tę formę marketingu decyduje się bardzo mało fundacji. Upominki reklamowe są nie tylko tańsze, ale często lepiej przemawiają do ludzi i pomagają naprawdę zwracać ich uwagę na daną fundację. Oglądając reklamę telewizyjną, nie każdy zwróci na ową fundację jakąkolwiek uwagę, a otrzymując od niej upominek, jak najbardziej tak.

Jakie mogą być owe upominki reklamowe? Otóż mogą to być przede wszystkim przedmioty przydatne ludziom, takie, które faktycznie będą oni mogli wykorzystać w praktyczny sposób w różnych życiowych sytuacjach. Z takiego podarunku każdy będzie najbardziej zadowolony. I takie podarunki to np. kubki, długopisy, notesy, ewentualnie smycze, zakładki, itp. Rzecz jasna fundacje nie są przedsiębiorstwami mogącymi pozwolić sobie na upominki szczególnie kosztowne, stąd też przedmioty, które wymieniono, należą do przeciętnie drogich w produkcji i dystrybucji.

I owe Upominki reklamowe trafiają do ludzi – potencjalnych ofiarodawców czy sponsorów danej fundacji poprzez rozmaite akcje, które takie fundacje podejmują. Akcje te mogą polegać choćby na rozdawaniu ich przechodniom na ulicach, ewentualnie na braniu udziału w różnych imprezach plenerowych, itp. Każdy sposób jest dobry, o ile pozwala na zainteresowanie maksymalnie dużej liczby ludzi.

Tags: , ,